Po dlouhé době

Je to už pěkně dlouhá doba, co zkrátka nemůžu přijít na to, jak psát. Neumím se pořádně vyjádřit a plácám první přes devátý. Každopádně jsem zpět! Ano, neskončila jsem, jsem stále tady, šťastná v České Republice! 


A je toho co dohánět.  Nejenom, že pro vás mám shrnutí roku 2017, ale také stále další články z roadtripu po Americe. Ovšem dnešní článek nebude ani o jednom z těchto témat. Dneska to bude čistě o mně. Pro vás. 

Hádám, že nejsem sama, co se kdy cítila špatně, mizerně, bez nálady. Prožíváme to každý, někdo i den, co den. A je to zcela normální

Od doby, co jsem se vrátila z mého výměnného pobytu, jsem těchto stavů zažila několik. Kolikrát jsem si říkala, jak byl život v Americe úplná pohádka a tady v Čechách je to úplný peklo. Moc mi chyběla jak rodina, tak kamarádi a celý to dobrodružství.

Mrzelo mě, že se moji kamarádi na Ameriku neptají, až to úplně vypadá, že je to nezajímá, že o tom nechtějí slyšet. Zdálo se mi, že všichni kolem mě předstírají, že jsem v Americe vlastně vůbec nebyla. Všechno je přece stejné, jako bylo předtím, než sem odjela.

A já se s tím nemohla smířit. 

Teď je to ovšem úplně jiné. Naučila jsem se, že život mám žít teď a tady. Nemusím se pořád ohlížet za Amerikou-sice to bylo skvělé a úžasné-ovšem to, že jsem teď zpátky v ČR, přece neznamená, že to už teď skvělé a úžasné být nemůže. 

Našla jsem si jiné kamarády, začala se starat o to aktuální a nevláčela se pouze v minulosti-v Americe. Amerika sice navždy bude v mém srdci, ale svůj život žiju teď a tady. 

A to je to nejlepší, co jsem mohla udělat. Momentálně se mám úplně skvěle, snažím se vše brát naprosto pozitivně, nemyslet na špatné věci a užívat si. 

Přece jenom mi je teprve sedmnáct… není třeba se trápit nad zbytečnými věcmi.

Tenhle článek jsem původně vůbec nechtěla psát… svůj blog jsem chtěla mít jako pozitivní obrázek pro všechny, plný cestovatelských zážitků. Jenže to by bylo takové až moc pohádkové. A takový život úplně není. 

Doufám, že i vy se máte dobře, nemyslete na kraviny a užívejte si svůj život! Hádám, že většině z vás je také okolo těch 17, a to je přece věk na to, si co nejvíce užívat. Tak se netrapte zbytečnostmi, jsme jenom lidi, všichni děláme chyby. A to je v pořádku! 

Mějte se krásně, Denyii.

Share this:

CONVERSATION

2 komentářů:

  1. Moc hezky napsáno :) ten návrat musí být těžký, to si dokážu představit. A myslím, že lidi se neptají, protože závidí. Ale být tebou, tak jim stejně všechny ty zážitky budu cpát :D Je dobře, že se máš dobře, hehe. Krásný nový rok! :)

    OdpovědětVymazat
  2. Nikdy sem nad tím vlastně pořádně nepřemýšlela ale takový návrat do reality musí být docela peklo. Čtu tvůj blog už hoodně dlouho tak doufám, že budeš pokračovat :)

    OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!