FLORIDA

Ahoj všichni! Už je to poměrně dlouhá doba, co jsem zpátky v ČR, pryč z USA. Každopádně jsem se rozhodla se s vámi podělit o články se zážitky, které jsem ještě zažila v USA. Dnes to bude článek o tom, jak jsem byla na Floridě.
Florida, ano, ten krásný stát, známý především díky Miami, ale pak taky Orlandem a jeho zábavnými parky. Ano, ano. Já jsem byla na Floridě „pouze“ v DisneyWorld a v Universal Studios a tohle bude článek, kde budu povídat a srovnávat tyhle dva parky. 

DISNEY WORLD


Disney World, ten krásný pohádkový svět spolu s Mickey Mousem a dalšími… upřímně vám musím říct, že to úplně nesplnilo mé představy. Je to asi i kvůli tomu, že mi je „už“ 16… každopádně abych vám ten slavný DISNEY WORLD nejdřív představila, jedná se o zábavný park, který je složen z dalších 4 parků a 2 vodních světů. Lístky se kupují kombinovaně, buď můžete jít pouze do jednoho z parků, nebo do více (nechci to psát blbosti, proto vám radši přesměruju na jejich oficiální stránky). A jaké že ty parky jsou? Máme tu asi ten nejhlavnější a nejznámější MAGIC KINGDOM s tím slavným Popelčiným zámkem, poté Epcot, Disney’s Hollywood studios a Disney’s Animal Kingdom. V ani jednom vodním parku jsem nebyla, proto tu o nich ani psát nebudu. Já jsem celkově strávila v Disney Worldu 2 dny, první den jsem navštívila Magic Kingdom a druhý den Disney’s Hollywood studios. Myslím ale, že na projití jednoho parku vám stačí pouze půl dne, pár hodin. Ať se to tak nezdá, parky nejsou tak obrovské. Navíc jedná se o dětský park, tím pádem nečekejte žádné extra drsné horské dráhy a tak. 


MAGIC KINGDOM
Jakože fakt asi jediná věc, která se mi hodně líbila, byl ten zámek, je to hlavní dominanta. To, kvůli čemu tam lidé i jezdí. Jinak je park samozřejmě narvaný lidmi a to už od velmi brzkých hodin.
Jako v pohádce jsem si třeba já skoro vůbec nepřipadala, kulisy a dekorace mi nepřišli zas tak propracované a skvělé. Jo, zámek je moc hezký, Mickeyho i s dalšími postavami vidíte skoro na každém rohu… ale opravdu se spíše jedná o zábavný park pro menší děti, jen s opravdu malým množstvím těch „lepších“ (jakože víc adrenalinovými) atrakcemi. I když jsem já nebyla zas tak moc z parku nadšená, rozhodně se mi to tam pořád líbilo, myslím, že by to každý měl určitě jednou vidět.DISNEY’S HOLLYWOOD STUDIOS 

Tenhle theme park se mi líbil o hodně víc, nejenom, že zde bylo méně lidí, ale celkově mi přišli atrakce i dekorace mnohem lepší než v Magic Kingdom. Tenhle park je opět hrozně maličký, setkáte se tu s Toy Story, Star Wars, The Twilight Zone, Rock n‘ Roll horskou dráhou, a další… Nejvíc se mi asi líbil večerní program, kdy nám promítali Star Wars muziku s různými animacemi na stěnách a tak. To bylo vážně skvělý. I celkově atrakce mi přišly mnohem lepší. Abych to uzavřela, samozřejmě se mi líbilo v obou zábavných parcích, v celém Disney World-u… co bych to sakra byla za člověka, kdybych řekla, že to bylo hrozný. Hrozný to nebylo, jen to nesplnilo mé až příliš veliké očekávání. Návštěvu bych asi nejvíc doporučila menším dětem, pro které to opravdu musí být teprve skvělý zážitek. Každopádně si myslím, že i my starší 10 let, bychom měli park alespoň jednou navštívit. Podle mě je to prostě každý musí vidět. UNIVERSAL STUDIOS ORLANDO

Universal studios už jsou pro ty větší, bych řekla. Jedná se o zábavný park, který je pro změnu opět složený z více dalších parků. Tady se jedná o Universal Studios Florida a Universal Island Of Adventures, a pak zase jeden vodní park. 

Tady k mé smůle jsem byla pouze v jednom z těchto parků-v Universal Island of Adventures.
A to bylo super. To bylo sakra skvělý. Pokud máte rádi adrenalin a nebojíte se horských drah, a ještě k tomu máte rádi třeba Marvel nebo Harryho Pottera, tak je tohle místo právě pro vás! 


Podle mě se mi v Universal Studios líbilo o hodně víc už jen kvůli tomu, že to už je park pro ty větší. Samozřejmě, že mně přišla nejlepší ta část s Harrym Potterem, ale hodně se mi líbil i třeba King Kong nebo Hulk horská dráha. Myslím, že jsem se o hodně víc dokázala vžít do míst, které jsou v parku vyobrazené. Všechno mi to připadalo fakt hodně reálné, kulisy, dekorace, všechno prostě na jedničku. Navíc v den, co jsem tam byla já, tam ani nebylo moc lidí (pak začalo pršet, tak to možná bylo tím), takže jsme ani tak dlouhé fronty nečekali (my teda měli i ty fast past, který předcházejí ty klasické fronty). Na závěr už jen musím říct, že Universal Studios se mi líbilo opravdu víc. Myslím, že když už někdo jede do Disney Worldu, tak by neměl vynechat ani Universal Studios, který jsou podle mě fakt o hodně lepší.
No já už teď jen doufám, že pro vás byl článek alespoň trochu užitečný, mějte se hezky! 

A teď ještě takové malé střípky z cesty... 

Fakt je nechápu, jednou mi nabízej normálně panáka tequilly a podruhý mi dají dětský menu s pastelkama. :/

"ALLIGATORS AND SNAKES IN AREA" Takový cedule doma nemáme :/

Vzhledem k tomu, že skoro všechno fotila moje host mom, tak mám všechny fotky s Johnem-host dad.
Mějte se krásně!

Share this:

, ,

CONVERSATION

4 komentářů:

 1. Přijdeš mi celkem podobná Makyně016 :) vypadá to tam pěkně, ale věřím tomu, že pro mě by děsivé byly i ty dětské atrakce, jsem na tyhle věci docela strašpytel :D Kulisy z Harryho Pottera by mě zaujaly nejvíc :)

  Lady Lenna

  OdpovědětVymazat
 2. Florida, tak to je můj malý/velký cestovatelský sen :) krásné fotky!

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  OdpovědětVymazat
 3. To je nádhera :3 do studií musím určitě taky :)

  MagicBeautyLife

  OdpovědětVymazat
 4. Universal studios jsou prostě boží, ty bych někdy fakt chtěla vidět. Super fotky! :)

  OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!