Bike Rally, RenFest, Festival of Lights

V USA se pořád něco děje. Nebo spíš v životě Exchange studenta se stále něco děje. Je to už pár dní, co jsem navštívila s rodinou BIKE RALLY-obrovský festival motorek v Galvestonu. Prý sem kvůli tomuto festivalu jezdí skoro celé spojené státy. Je to i snad druhý největší BIKE RALLY v USA. 
 

Přesto, že se tento festival koná na ostrově Galveston, motorky vidíte úplně všude.  Nevím přesně, jak dlouho tento festival trvá, každopádně v období toho festivalu slyšíte jen motorky, vidíte jen motorky a všude jsou motorkáři. 
Jak už to na festivalu bývá, je tam i nějaká ta muzika, ovšem. Ale hlavní zábava jsou motorky. Jak stojící po stovkách za sebou (všichni tu utrácejí hrozně moc peněz za barvu/lak a design motorek), tak jen jezdící po dálnici s „drrrnn, drrrrrnnnn“. Na samotném festivalu je udělaný zvláštní pruh jen pro motorky, kde prostě stojí všichni za sebou a jen čekají, až budou moci odbočit. Je to spíš taková ta jízda, kde prostě ukazujete tu svoji krásku. 


Všichni jsou oblečení, jak jinak, než motorkářským stylem. Většina holek/žen tu chodí skoro nahá :D. Celý Galveston duní, tuní. Je to úžasný.
Jinak věděli jste, že v USA, nemusíte nosit helmu na motorce? :)

 RENFESTNedávno jsem také navštívila další festival. Tentokrát RENFESTIVAL aneb festival Renesance. Tenhle festival se koná asi tak hodinu-dvě- od Houstonu, v lese. Obleky motorkářů vystřídali dobové i nedobové kostýmy. Počítají se všichni, kdo mají kostým. To pak je tak, že na RenFestivalu máte Harley Quinn, BatGirl atd. Ale krom toho tu klidně můžete vidět i polonahé ženy a muže z pravěku, opravdové kostýmy z doby renesanční, obrovské šaty, slony, velbloudy, rytířské zápasy, lidi převlečený za draky, kostlivce, netopýry. Ve finále, stejně jako na motorkářském festivalu, tu uvidíte opravdu hodně odhalené kůže. 


K jídlu si tu můžete koupit nohu krocana. Protože krocaní maso se tu jí snad víc než kuřecí. Funnel Cake a sto dalších skvělých pochutin.

Původně jsem tento článek už teď chtěla ukončit, ovšem to jsem předtím ještě nevěděla, že půjdu na další festival. 

FESTIVAL OF LIGHTS
20.11.16 jsem se byla podívat na Festival of Lights/Festival světel v Galvestonu. Pravděpodobně to není poslední festival světel, který do budoucna navštívím (jenom asi hodinku od města, kde bydlím, je festivalů světel asi dalších 5). V Texasu se ochladilo. Ve čtvrtek (17.11.2016) snad bylo asi tak 28°C a včera i dneska je asi jen 14°C. Lidi tu chodí v bundách, šálách, rukavicích :D. Já včera jen v mikině teda taky docela mrzla. 


Každopádně tenhle festival se koná opět v Galveston v Moody Gardens. Lidí tu je opět plno. Všude jsou světýlka, vánoční muzika (a to ještě nebylo ani Díkuvzdání), vánoční stromečky, Santové, Rudolfové a andělíčci. Nesmím zapomenout asi na tří minutovou pohádku o Ježíškovi. :) 

Celý festival je takový spíš rodinný, všechno je takové sladké, barevné, usměvavé. No, připadala jsem si, jakoby ty Vánoce už opravdu byly. 

 
Tohle bude pro dnešek všechno. Doufám, že jsem vás třeba inspirovala návštěvou nějakého podobného festivalu poblíž vašeho bydliště.
Jinak, celý týden mám prázdniny kvůli Díkuvzdání, tak se snad můžete těšit i na další články! :)

Share this:

, ,

CONVERSATION

9 komentářů:

 1. Wow:)! koukám, že se tam určitě nenudíš. Tolik festivalů... no muselo to být určitě něco jiného, než tady u nás v ČR. závidím ti to:) samozřejmě v dobrém slova smyslu:) užívej si USA:)

  OdpovědětVymazat
 2. jééj náderhné fotky, v tichu ti závidím užívaj si to na 110% ;)

  http://teenmumy.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
 3. Ten festival světel vypadá fakt roztomile :3 a ty motorky musel být docela zážitek, ačkoliv motorky zrovna dvakrát nemusím :D a bez helmy? To jsou docela blázni, ne?
  Ten festival renesance vypadá taky dost zajímavě. Občas je strašně fajn se přenést do určitý doby a vychutnat si ji :)

  OdpovědětVymazat
 4. Jé, to vypadá hrozně moc krásně. :) Tak si to tam pořádně užívej. :) Já odjíždím v únoru na půl roku na střední školu do Argentiny, pokud by tě to zajímalo, tak o tom právě na mém cestovatelském blogu vyšel článek.

  Jinak, určitě pokračuj v psaní článků z USA, vždycky se jich nemůžu dočkat. :)

  OdpovědětVymazat
 5. Nejsem sice přímo motorkář, ale na takovej festival bych se podívala ráda, protože některý ty motorky jsou fakt hrozně krásný a zajímavý :)
  A teda ta výzdoba na posledních fotkách... musím říct, že se mi ta Evropská (ta tradičnější řekněme) líbí o něco víc :) Ale těším se na další články z USA!

  OdpovědětVymazat
 6. Nádherný fotky! Moc si to užívej, je to příležitost za všechny prachy :)

  Simply Janet

  OdpovědětVymazat
 7. Festival světel jsem viděla v Amsterdamu a bylo to kouzelné. Středověký nebo mystický festival vždycky obdivuji a ráda bych se na nějaký někdy vydala.

  INKA – lifestyle, focení, líčení, krása, DIY a novinky

  OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!