Austin/San Antonio Trip Den 1

Ahojky všichni. Jsem v USA něco přes dva měsíce. Zdá se mi, že ten čas šíleně letí-ale když si pak uvědomím, že tu jsem ještě tak na 7-8 měsíců, zdá se mi to zase hrozně dlouhá doba… 


 

O víkendu 7,8 a 9 října jsem vyjela s mými koordinátory a dalšími Exchange na třídenní výlet do hlavního města Texasu Austinu a města San Antonia. Přidám vám sem i fotky, dneska pravděpodobně pouze z mobilu, selfíčka, tak omluvte kvalitu.

Abych to nějak hezky povyprávěla… jeli jsme 7. října v pátek hned ráno, kolem 10-10:30 hodin jsme měli první místo srazu u Jennifer and Curtis (koordinátoři) doma. Můj host dad mě, Arie-Kazachstán a Alex-South Korea vyhodil u nich doma už v půl desáté ráno- o hodinu dřív… no, po dlouhém čekání, jsme tedy v 10:30 vyjeli. Jeli jsme minivanem. Na prvním místě srazu jsme byli jenom já, Arie a Alex a Jade(Francie)-přičemž tu hostí koordinátoři (J and C). 

 
Jewoo a Alex - South Korea a já. 

Druhé místo srazu bylo na benzínce v Cypress. Zde nastoupili zbylí Exchange studenti: Jewoo-South Korea, Alina-Ukraine, Alina #2-Ukraine, Alina #3-Germany and Natia-Georgia (ten mini stát v Evropě - Gruzie). A v tomto počtu-9 studentů plus dva koordinátoři jsme se vydali na dlouhou cestu. Ono totiž, Austin je asi tak 4 hodiny cesty z Houston - pěkná dálka… ale tak, že se ještě divím, tady v Texasu můžete jet třeba i 12 hodin a v Texasu pořád budete. 

 Z předu Curtis a Jennifer (coordinátoři), za nimi Alina z Německa, Alex - Jižní Korea a Jade z Francie. Za nimi Jewoo - Jižní Korea, Alina a Alina z Německa. A za nimi vykukuje Arie - Kazachstán, Natia - Georgia a já.

Ještě předtím, než jsme vlastně jeli do Austinu, jsme se zastavili na obědě v takové „staromódní“ restauraci, pravděpodobně v Brenham. Vyfotili jsme se u velké stěny Blue Bell a pak zamířili přímo na místo, kde je Blue Bell „muzeu“, a kde Blue Bell můžeme ochutnat. Blue Bell je mimochodem zmrzlina-fakt hrozně dobrá. Mají asi milion příchutí a všechny jsou fakt úplně boží. 

 

Z Benham jsme se vydali na cestu do Austinu/mezi Austin a San Antonio do Města Hutto. Zde jsme přespali na hotelu. Večer jsme ještě šli na večeři, kde to vypadalo tak, že J a C přinesli na náš obří stůl všechno (maso, bramborovou kaši/šťouchaný brambory, nějaké omáčky, kukuřici v pudinku - vypadalo to hrozně nechutně, ale bylo to fakt hrozně dobrý a dalších sto milion věcí), náš talíř byl vlastně velký papír a na tom jsme jedli. Bylo to všechno fakt hrozně dobrý.  


Po večeři, asi mezi 8 a 9 večer jsme šli na country dance. Celou dobu jsem si myslela, že půjdeme do nějakého studia a oni nás tam naučí tancovat country…. Špatně. 

 To jsem já :D Fakt nevim, proč vypadám jako sto kilová, pravděpodobně to jenom kamera zkresluje. 

Šli jsme na „country diskotéku“, kde bylo hrozně moc lidí, hrozně moc mladých lidí mého věku po lidi tak 30 let. J a C nám řekli, že je to jednoduchý, že když budeme tancovat „dva kroky vpřed, jeden vzad“. Na většinu písniček se tancuje v páru, klasicky si držíte partnera u sebe… ale pak tam párkrát pustili několik písniček „moderních“ tak to se jede po jednom. 
Občas to vypadá, jako byste měli jednu nohu chromou. :D Fakt sranda se dívat na ty ostatní… tak jsem se takhle smála, a pak pro nás začali chodit lidi (asi hned po pěti minutách)… no tancovala jsem asi s 5 možná 8 kluky (s některými opakovaně), nejmladšímu bylo 16, jinak asi 22-30 bych řekla. Ale bylo to fajn. Vždycky jsme si povídali, všichni byli hrozně milý, všichni mě to chtěli naučit :D. Všichni se ptali, odkaď jsem, přičemž si myslím, že nikdo stejně nevěděl, kde ta Česká republika vlastně je (pořád se musím hrozně smát, vždycky jim už radši předem říkám, že Czech Republic-Europe a někteří to vezmou v pohodě, ale někteří „I know, of course I know, I’ve been there. In England and Germany. I’ve been so close, of course I know where is Czech Republic.“ Haha, stejně asi nevědí. :D Diskotéka kolem 10-11 končila. Pak už jsme šli pěkně unavený na hotel a spát.  Ještě musím podotknout, že to byly nejspíš nejlepší 3 dny méh života. Když jste exchange student, nejšpíš to máte stejně.... protože mít kamarády exchange studenty je to nejlepší co vás mohlo potkat. Fakt, tak skvělý lidi, kteří by se normálně možná ani vůbec nebavili, si tak skvěle rozumí, shodnout se pomalu na všem a hlavně si na nic nehrajou, protože jsme na tom všichni skoro stejně. 

Protože by byl článek dlouhý, rozhodla jsem se ho rozdělit na dvě/tři části. Tohle je konec prvního dne, tak se mějte hezky a užívejte si život! :) 

Share this:

,

CONVERSATION

5 komentářů:

 1. Anonymní16.10.16

  Moc ti děkuju za všechny články, které pro nás píšeš, tvoje zážitky se mi vážně líbí :). Piš nadále a moc se těším na ty další části. Měj se krásně a doufám, že se ti v Americe bude líbit tak moc, jako v teď popsaných dnech :)).

  OdpovědětVymazat
 2. Anonymní17.10.16

  Krásný článek, pěkné fotky. Doufám, že se jednou taky do Ameriky podívám. :)
  Catherine Ribbon

  OdpovědětVymazat
 3. Mě tak strašně baví číst tyhle tvoje zážitky, že to snad ani není možný a musím tě stalkovat úplně všude, kde se dá (aneb ig i fb :D, omlouvám se, ale jsem fakt ujetá). Všichni tam vypadají strašně mile a šťastně, na což se hrozně dobře kouká :3 Vůbec si nedokážu představit tu velikost Texasu, když říkáš, že můžeš jet 12 hodin a pořád budeš v Texasu. Fůůů, to je prostě šílený. A hrozně ti to závidím, achjo. Ta diskotéka musela být strašná sranda, je super, že si to tak užíváš! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já sem tak ráda, že tě to baví ♥ :D Haha, taky tě stalkuju na fb i ig :D. Nojo, Texas to je jiný, velký :D.
   Sranda to fakt byla, ono když se řekne pro mě country-vybavim si maximalně nějakýho dědu nebo tka, ale po tomhle jsem zjistila, že to je fakt sranda :D :D

   Vymazat
 4. jééj krasne clanky super mas zazitky a spomienky a tie fotky su skvele uzivaj si zivot naplno, drzím palce skvele len tak daleeej :)

  http://teenmumy.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!