Karlštejn a dva dny do odletu-USA

Ahojky všichni! Dneska jsem pro vás připravila poslední článek z České Republiky. Ale ještě předtím, než začnu básnit o Americe, USA a Texasu, jsem vám chtěla ukázat fotky z hradu Karlštejn, který jsem navštívila minulý týden. 


Na Karlštejně jsem ještě nikdy nebyla, a tak jsme se rozhodli, že by bylo fajn se tam taky podívat. Plán byl jasný, nejdřív se podíváme na Velkou a Malou Ameriku, pak pojedeme na Karlštejn a pak do Koněpruských jeskyň. Tak po 100 ujetých kilometrech, kdy už jsme konečně byli u té slavné Ameriky, nám řekli, že se tam nesmí, že tam natáčej. Skvělý. Každopádně jsme se jen tak nehodlali vzdát. Rvali jsme se přes ploty a křoví, abychom si mohli udělat tu fotku, kterou mají všichni… no nakonec se nám to stejně nepodařilo. Bohužel. Ale snad někdy jindy.


Pak jsme tedy zamířili na Karlštejn, kde bylo hrozně moc lidí. Zaplatili za prohlídku a vyčkávali, až si nás vyzvedne průvodce. Karlštejn byl hezký, fotky mám teda jenom zvenčí, protože se vevnitř nemůže fotit s bleskem-pro znalce, holt neudržím čas 1/13s. 


Rozhodně by stálo za zvážení volba přespání v hotelu v okolí! 

Po Karlštejnu jsme se konečně hezky najedli a jeli pro změnu do Koněpruských jeskyň, kde jsme si to pěkně prošli  pod povrchem v 7°C. Ale výlet byl moc pěkný! Jsem ráda, že mě tam rodiče vzali.
 
 
A teď už ta slavná pravá Amerika-tedy vlastně USA! 
Všichni to víte, ale stejně, odlétám v 7 ráno z pražského letiště Václava Havla. Radost z toho, že pojedu/odjedu mě ještě stále neopustila. Samozřejmě, že mi všichni budou chybět, rodina, kamarádi, kočky, Čr. Ale, stejně u mě i dva dny před odletem přebývá radost, nadšení a neuvěřitelné těšení

Nechci to s tím textem moc přehánět, tak ještě napíšu, že se zatím nejvíc bojím toho letu. To je můj největší stres. Sice mi Tanya (host mum) radila, ať se kouknu na plánek letiště v Amsterdamu, abych věděla, jak se tam mám orientovat, ale i přesto, že jsem plánek viděla a zkoumala, nic moc mi to nedalo. Ale věřím, že nakonec všechno bude v pohodě. Doufám, že vám pak hned v dalším článku napíšu, jak bylo zbytečné se bát. 

To bude pro dnešek všechno. Doufám, že se vám fotky líbila a zároveň, že vám nevadí, že si tak trochu vylejvám srdíčko. :D Mějte se krásně a plňte si své sny.

Share this:

, ,

CONVERSATION

11 komentářů:

 1. Jej, tak to je škoda, že jsi nakonec Ameriku neviděla kvůli natáčení.. Ale Karlštejn i Koněpruské jeskyně jsou krásné, tak snad sis to vynahradila alespoň tím :) Držím palce, aby jsi let zvládla v pohodě a první dny v té pravé Americe byly bez problémů a celkově si ji moc užila :)

  GIVEAWAYAnother Dominika

  OdpovědětVymazat
 2. Amerika je nádherna, škoda, že jsi jí neviděla. Ale Karlštejn je taky moc pěkný, tak alespoň něco. :) Užij si Texas, učitě bude všechno ohledně letu v pořádku.

  OdpovědětVymazat
 3. Fotky vypadají strašně krásně ;) Já bych se chtěla jednou podívat taky do USA - všem, kdo tam jedou strašně závidím ;) A hlavně si to tam užij ;)

  OdpovědětVymazat
 4. Zítra se na Karlštejn a Ameriku taky chystáme! A taky jsem tam ještě nikdy nebyla :D Doufám, že si tu opravdovou Ameriku užiješ! Dá ti to strašně moc :) Já za dva týdny odlítám do Anglie, takže jsem na tom skoro stejně :)

  Simply Janet

  OdpovědětVymazat
 5. tybrdooo, asi nebudu prvni kdo to rika, ale hned bych jela taky! a uzij si to!

  OdpovědětVymazat
 6. Tomu říkám parádně dramatický fotky :) Já jsem na Karlštejně a Americe byla loni a měli jsme teda štěstí, že tu klasickou fotku jsme si tam udělali :)
  Přeju šťastnej let :)

  OdpovědětVymazat
 7. Krásné fotky! A přeji hodně štěstí v USA, pořádně si to tam užij :)

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj :) Určitě napiš první pocity.
  Já odlétám zítra. A dokonce taky do Texasu, moje host family bydlí cca 2 hodiny od Houstonu.

  OdpovědětVymazat
 9. Karlštejn je krásný a za slunečného počasí je od něj pěkná procházka lesem k lomům. K těm fotkám uvnitř - nevím, čím fotíš, a jaké máš tedy možnosti nastavení, ale uvnitř je problém samozřejmě s nedostatkem světla. To si foťák kompenzuje delším časem, který lze ale zkrátit vyšší clonou a ISO (citlivostí) ;)

  OdpovědětVymazat
 10. Ale jakápak 1/13, zkus manuál, ten zvládne všechno! :D A občas dokonce i ty fotky vyjdou... Ehm, občas...
  S tou Amerikou by mě to teda pekelně naštvalo, letošní prázdniny mám v plánu tam jet, ale nakonec nevím, jak to dopadne, aby tam ještě něco nenatáčeli, žejo :D Ale fotky Karlštejnu jsou, jako vždy, naprosto krásné! Hned bych jela taky.

  OdpovědětVymazat
 11. Pěkné fotky. Na Karštejně jsem byla jako malá a chtěla bych se tam ještě někdy vrátit :)

  Festival světel jsem viděla v Amsterdamu a bylo to kouzelné. Středověký nebo mystický festival vždycky obdivuji a ráda bych se na nějaký někdy vydala. M

  INKA – lifestyle, focení, líčení, krása, DIY a novinky

  OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!