Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala

Oficiální anotace:
Ohromně vtipné a pozitivní vyprávění o první lásce, druhých šancích a všech těch věcech okolo.
Dokonalá četba pro fanoušky romantických komedií jako Láska nebeská, Notting Hill a Deník Bridget Jonesové. 
Všichni si pamatují svou první lásku. A Holly si rozhodně pamatuje Alexe, přestože tehdy na gymplu své skutečné city z nejistoty maskovala přátelstvím. Navíc pak usoudila, že láska není o tom, abyste skočili po prvním hezkém klukovi, který se vám namane, a ani pubertální sny o cestování se nutně nemusí splnit. Pak se odstěhovala do Londýna a začala pracovat jako sekretářka. I když je fakt, že si není až tak jistá, jestli tajné milostné schůzky se šéfem jsou zrovna to pravé. 
Ale co když ty středoškolské city úplně nevychladly? Alex se hodlá naplno věnovat svému vysněnému povolání. Rozhodl se pro nový začátek ve velkoměstě a je si téměř jistý, že přestěhování do Londýna nemá vůbec nic společného s Holly, jeho bývalou tajnou láskou. Téměř. 
Jak člověk pozná, že to takhle mělo být…, nebo že tohle se vlastně nikdy nemělo stát? Je možné, aby mezi mužem a ženou existovalo čisté přátelství? Anebo platí, že kamarád taky rád?

Název: Nejlepší věc, která se mi nikdy nestala
Originál: The best thing that never happened to me
Žánr: Román
Počet stran: 376
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: , 1. vydání originálu: 2014
Překlad: Naďa Funioková
 Moc děkuju stránce knihcentrum.cz za poskytnutí e-knihy! Více informací o knize tady.
Recenze:
No, obecně je známé, že holt kamarádství mezi klukem a holkou je vážně omílané téma. Což o to, že každý to má většinou jinak, a že někdy se z toho láska stane, jindy ne. Jak to dopadne v téhle knize, vám samozřejmě nepovím, to si ji budete muset přečíst. 

*Prosím, vyškrtněte první věty anotace*

Hned na začátek vás musím upozornit! Kniha obsahuje jedno klišé za druhým. A je to vážně hrozný, po čase už tak nějak sami odhadujete, s čím autorka přijde. Kniha mi přišla neuvěřitelně nudná. Autoři se zbytečně rozepisují… to, co napsali, by stačilo na 100 stran knihy. Místo toho nám autoři popisují (skoro) každý den Holly i Alexe-samozřejmě na střídačku. V knize se také občas setkáváme s minulostí. Bohužel v této knize se moc o oživení nejedná. Každopádně, někdy je to příjemná změna. Oba autoři nepíší vůbec zajímavě, kniha se mi zdála taková tuctová… nic, co by mě překvapilo, se tam nenašlo. 

No, co se týče postav, dá se říct, že je to také celkem děs. Většinu času jsem na Holly jenom nadávala, protože ona vůbec neví, co chce-přitom čtenářovi to všechno bije do očí, jenže ona prostě dělá pravý opak nebo si začne hrát na chudinku. O Richardovi-šéf Holly-nemá cenu ani mluvit. A Alex to je zkrátka divný člověk. Fakt že jo. Alex je naivní. A vlastně celá kniha je celá taková tuctová, obyčejná, naivní a plná klišé. Konec se dá lehce uhodnout. 

Abych ale pouze nekritizovala, v posledních pár kapitolách mně o trochu víc začalo zajímat, jak to vlastně skončí. Myslím, že se nám celou touhle knihou chtěli oba autoři něco sdělit-myslím, že se jim to moc nepovedlo. Každopádně na konci, v pár posledních kapitolách, mě vážně zaujaly některé věty, citáty, slova o lásce a tak. Jednalo se o takové věci, které byly celkem poučné, rozumné a ne hloupé.
Na závěr… kniha se mi nelíbila, nemohla jsem se do ni začíst a celkově byla hrozně předvídatelná a klišé plná! :) Pokud takové knihy máte rádi, nebo jste zkrátka zvědaví, zkuste si knihu přečíst, třeba se vám bude líbit.
2/5

 A teď trošku jinak...


Recenze ve zkratce aneb co se mi honilo hlavou, když jsem knihu četla
 1. Stále dokola omílané téma: můžou být kluk a holka kamarádi? Přatelství mezi klukem a holkou existuje?
 2. Jedno klišé za druhým
 3. Prolínání minulosti s přítomností… minulost Holly, současnost Alex
 4. Ok, tak zase jenom současnost
 5. Nic moc. Nuda. Jednoduchý, tuctový styl psaní
 6. Děj se pomalu vleče… vlastně to nemá žádný děj :D
 7. S Holly jsem se absolutně nesjednotila a Alex je divnej
 8. Nechápu Holly, co sakra chce! Richard je blbej a Holly to moc dobře ví.
 9. A Alex je naivní a Melissa kráva
 10. Beztak skončí spolu nakonec Richard s Melissou a Alex s Holly
 11. Naivní
 12. A nakonec je to trochu lepší… těsně u konce, mě začalo zajímat o něco víc to, jak to vlastně skončí… a tak čekám, až se dva debilní lidé dají dohromady… omg… ale řekla bych, že něco nám tímhle autoři chtěli říct
 13. V závěru pár řečí, které jsou poměrně rozumné, chytré a užitečné… plné poučení o lásce a tak
 14. A pak ke konci přijdou výčitky, proč, proč, proč
 15. Holly je kráva.
Tyhle poznámky berte s nadhledem, píšu si je vždy v čase, kdy knihu zrovna čtu, proto to pak takhle vypadá. 
A teď mi vy můžete říct, jestli si také takhle děláte poznámky do mobilu, během čtení?


Share this:

CONVERSATION

9 komentářů:

 1. Musím říct, že jsi recenzi hezky zpracovala i přes to, že se ti knížka moc nelíbila :D Ty poznámky se mi vážně líbí! :D JInak musím říct, že si myslím, že přátelství mezi holkou a (heterosexuálním) klukem nemůže existovat. Dlouho jsem si myslela, že jo, ale pak jsem zjistla, že můj nejlepší kámoš je gay a proto nám to spolu tak parádně klapalo. Nedovedu si představit že s "normálním" klukem bych zažila to co s ním bez něčeho navíc, xkrát jsme u sebe přespávali, podnikali jsme akce jen samy dva a kdyby nebyl gay, tak toho spolu tolik asi neprožijem.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! :)
   Jak říkám, někdy to přátelství vyjde, někdy už ne. :)

   Vymazat
 2. Po přečtení názvu jsem si řikala, že to zní docela dobře, a tak mě tvá recenze trochu zaskočila. Nicméně je skvělá. Ta recenze. Je fajn vědět, že pokud se ti knížka nelíbí, zkrátka to napíšeš a nesnažíš se ji nijak zkrášlovat.

  Moc se mi líbí ten nápad psaní si poznámek během psaní. Jsou od srdce, nezkreslené odstupem času, zkrátka to, co sis v daný okamžik myslela. Bylo by fajn, kdybys v nich pokračovala. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tez, děkuju moc! :) Pokud tě kniha zaujla, určitě si ji zkus přečíst. Četla jsem pár recenzí, které byly úplně obrácené jak ta moje :D Takže sto lidí sto chutí. :)
   V poznámkách plánuji pokračovat :)

   Vymazat
 3. Skvělá recenze. :) Zpracovala jsi to úplně jinak než všichni ostatní. :) Knížku jsem měla na seznamu, ale po tvé recenzi si jí asi škrtám. Nezní to nic moc. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju! :) Úplně jinak? Vau, tak ještě jednou děkuju :D.
   Každopádně knížku si přečti třeba se zrovna tobě zalíbí. :)

   Vymazat
 4. Kniha mě moc zaujala, ale po tvé recenze... Ani nevím, jestli na ni mám ještě chuť :/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak sto lidí, sto chutí. :) Četla jsem pár recenzí a pár lidí si knihu hodně vychvaluje, tak třeba se i tobě zalíbí. :)

   Vymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!