Dash&Lily Kniha přáníMezi regálem knih leží rudý zápisník. Zápisník, který vymyslel bratr Lily se svým přítelem. Zápisník, který má pro Lily najít toho správného kluka. A ten zápisník se dostane do rukou kluka jménem Dash. A tak začíná příběh dvou lidí, kteří si píšou skrz rudý zápisník. A jak to bude dál? 

Název: Dash&Lily Kniha přání
Originál: Dash&Lily's Book of Dares
Autor: Rachel Cohnová & David Levithan
Žánr: Literatura světová-román
Počet stran: 276
Nakladatelství: Albatros media-cooboo
Rok vydání: 2014, 1.vydání originálu 2011

Moc děkuji týmu Megaknihy.cz za poskytnutí recenzního výtisku! :)

Celý příběh se nám odehrává ve vánočním New Yorku, což navodí krásnou atmosféru Vánoc. Autoři na nic nečekají a hned v první kapitole se děj dává do pohybu. Obejdeme se bez složitých nebo zbytečně zdlouhavých úvodů, tím pádem se hned ze začátku stává příběh čtiví! 


Hlavní postavy jsou úplně odlišné. Nejsou to ani jedny z těch populárních a dokonalých knižních hrdinů, zkrátka to jsou, dá se říct, normální lidé, které bychom mohli potkat někde na ulici. Dash je velký chytrolín, kterému rozhodně sebevědomí nechybí. Také nesnáší Vánoce a vše okolo. Kdežto Lily ta Vánoce miluje, je bohatá, milá a tak nějak bez kamarádů. 


Celá kniha má rychlý spád. Bude to i tím, že se odehrává v jenom pár dnech. Také ses v Knize přání vyskytuje neuvěřitelné množství zkomolených, nových slov, které příběh krásně oživují. Musím pochválit českou překladatelku, poprala se s tím vážně bravurně. 

Jednotlivé kapitoly jsou střídavě psané z pohledu Lily a Dashe. Oba dva autoři se k sobě skvěle hodí, kapitoly skvěle navazují a navzájem se doplňují - asi tak jako Lily a Dash, kteří i přesto, že jsou uplně rozdílní jsou úplně skvělý.

Kniha je velmi čtivá a jednoduchá. Nápad je vcelku originální, ale stále je to oddechová kniha, s kterou prakticky nemusíte moc přemýšlet. Doporučuji určitě všem, kteří mají oddechové knihy rádi, a kteří se chtějí těšit na Vánoce. Tato kniha vám krásně zpříjemní čekání na ně. 

5/5

Share this:

CONVERSATION

4 komentářů:

 1. Moc hezká recenze ;)
  O Téhle knížce už jsem slyšela a chci si ji koupit :)

  OdpovědětVymazat
 2. Tyjo, vypadá to dost dobře... Zrovna hledám nějakou oddechovku! :)

  Miška

  OdpovědětVymazat
 3. Krásný článek, na tuhle knížku jsem už koukala a celkem mě štve, že ji nemám, protože bych si ji ráda teď o Vánocích přečetla :)

  Čtení na dlouhé zimní večery

  OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!