Smrtná zima


Patnáctiletá Emmeline žije v osadě uprostřed lesů, ohraničenou zdmi a odtrhnutou od zbytku světa. Osada má svá pravidla, která se nesmí porušovat, když je porušíte, většinou vás čeká smrt. Jedním z pravidel je zákaz opuštění osady. Ovšem, co když Emmeline stromy našeptávají a volají, aby šla a opustila osadu. V osadě ji čeká manželství, o které nestojí a tak opustit osadu možná bude to nejlepší, nebo ne? 

 


První díl young adult série Smrtná zima před nedávnem vyšel právě v nakladatelství Host. Zároveň je to také debut kanadské autorky Kate A. Boorman.

Název: Smrtná zima
Originál: Winterkill
Autor: Kate A. Boormanová
Série: Smrtná zima (1.)
Žánr: Sci-fi a fantasy
Počet stran: 368
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2015, 1. vydání originálu: 2014

Velké díky patří nakladatelství host, díky kterému (hlavně díky Petře Nečková, která mi knihu doporučila) jsem si knihu mohla přečíst.

Jak obálka knihy, tak její příběh je celý tajemný. Po dobu čtení jste neustále zvědaví a napjatí, co bude dál. Tím pádem je kniha opravdu velmi čtivá. Stránky ubíhají neuvěřitelně rychle. Celá kniha je z pohledu Emmeline, která myslí úplně jinak než zbytek osady. Zatímco zbytek přijímá všechny informace od radních a poslouchá, Emmeline dělá skoro přesný opak.


Jelikož se jedná o young adult nesmí chybět i milostný trojúhelník, který má v knize také své místo. Ovšem nebojte se, nejde zde o klasický příběh. Více se v knize setkáváme s pocity a myšlenkami Emmeline. Nesmí chybět odhalování tajemství lesů a nepřítele za branami osady v podobě malmaci a la prise-smrtné zimy. I přesto, jak je kniha napínavá a čtivá, zdá se mi, jakoby tam něco chybělo. Po celou dobu jste napjati, a to velké „bum“, které očekáváme je vlastně až na konci, kde se mi zdá, že je tam toho až příliš. Vlastně celá kniha je asi taková: klik-klid-klid-klid-buuuum-konec. Neříkám, že je to špatné, kniha se mi fakt líbila. Jen by možná neuškodilo, kdyby autorka knihu zpestřila nějakou větší akcí už dříve. 


V knize se také vyskytuje několik francouzským frází, které většinou pochopíte nebo jsou vysvětleny v knize, mě to trošku rušilo, ale dá se na to zvyknout.
Pokud stále váháte, zda si máte knihu přečíst, musím říct, že je kniha úžasně vymyšlená a opravdu (už po sté se opakuji) čtivá. Já se skoro vůbec nemohla odtrhnout. Většinu hlavních postav si hned zamilujete, tu druhou půlku budete zase nenávidět. Myslím, že autorka vymyslela úžasný příběh, který si zaslouží hodně čtenářů i u nás. Už se moc těším na další díl!

5/5

Share this:

CONVERSATION

4 komentářů:

 1. Pěkná recenze. :) Právě teď jsem tuhle knížku dostala na recenzei. Sice asi ještě chvíli potrvá než se k ní dostanu, ale doufám, že se mi bude líbit stejně jako tobě. :D

  OdpovědětVymazat
 2. Taky moc nemám ráda, když tě kniha napíná a to nejlepší je na konci. Každopádně, má moc hezký obal :)
  Denisse Beauty

  OdpovědětVymazat
 3. jak som si prečítala úryvok spomenula som si na horor , Witch (https://www.youtube.com/watch?v=C4otnEwIl-s) , neviem prečo asi kvôli tomu obrázku :D

  https://clodyteenmummy.wordpress.com/

  OdpovědětVymazat
 4. Vyzera to naozaj zaujimavo, len ja som hrozna v citani knih ak je tam az prilis napatia a vsetko ide do konca, musim si precitat koniec a tak dalej citat inak som na infarkt....ja viem je to strasne, ale pri tejto by som asi dopadla rovnako :D

  OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!