Kostičas

Píše se rok 2059 a Anglii vládne tvrdý režim organizace Scion. Devatenáctiletá Paige pracuje v Londýnském podsvětí, pod vidopánem Jaxonem Hallem a je známá pod jménem „Bledý snílek“. Je zvláštní typ jasnovidce-krajinochodec, ten může díky svým schopnostem vniknout do mysli druhých. Jednoho dne se ocitá Paige na útěku, přičemž je dopadena a chycena. Tím se dostává do Oxfordu, ztraceného města, vymazaného ze všech map Scionu. Dostane se pod vládu Prvního Šeolu, což je organizace, která podporuje jasnovidce. Prvnímu Šeolu ovšem vládnou Réfajci, kteří jsou tajemné bytosti, pro Paige naprostou záhadou. Paige se dostává do učení pod vedením Strážce, což je jeden z Réfajců. Tím Paige začíná vymýšlet, jak se co nejdříve z Prvního Šeolu dostat pryč.
http://www.boneseasonbooks.com/post/127148399725/happy-birthday-the-bone-season-two-years-ago


Název: Kostičas
Originál: The Bone Season
Autor: Samantha Shannon 
Série: Kostičas (1.)
Žánr: Sci fi a fantasy
Počet stran: 480
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2014, 1. vydání originálu: 2013


O této knize jste všichni už určitě slyšeli, a myslím, že i většina z vás ji četla. Já jsem se jí dlouho bránila, až teď, když vychází další díl, jsem se rozhodla si knihu přečíst. A rozhodně nelituji.


Ze začátku mi kniha přišla trochu chaotická. Ovšem to má svůj důvod, protože svět, který autorka vymyslela, je zkrátka tak dobře vymyšlený, že potřebuje prostor na to, abychom to vše pochopili. Na konci knihy je i slovníček výrazů, který je také velmi užitečný. 

Děj se odehrává v Anglii, kde jsem v dobu, kdy jsem knihu četla i byla, tak pro mě bylo opravdu úžasné vidět ulici Magdalen na vlastní oči a Oxford samotný. Autorka si vymyslela spoustu slov, kterým jsem ze začátku nerozuměla, ale časem je k nim všem přidané vysvětlení.
Moc se mi líbilo, jak autorka nastínila prostředí, postavy a vše okolo. Kniha je opravdu výborně propracovaná.

Děj se ze začátku trošku vleče, což se ale dá očekávat. Po pár stránkách knihy jsem se už nemohla odtrhnout. Kniha je čtivá, plná očekávání, napětí a zajímavých situací. 
Autorka se v knize také zabývá rozvojem vztahu mezi Paige a Strážcem, což se mi také moc líbilo. 
Celou knihu bych hodnotila samozřejmě kladně. Paige mi přišla velmi sympatická a Strážce zkrátka tajemný. Prostředí se mi moc líbilo, takže nevidím jediný důvod proč nedat 5 bodů.


5/5

Za poskytunutí eknihy děkuji stránce palmknihy.cz více o knize tady

Share this:

CONVERSATION

1 komentářů:

  1. ten muffin by som hneď zjedla ♥
    tiež čítam knihy ale trošku opačný žáner ale každého baví niečo iné :D ,

    https://clodyteenmummy.wordpress.com/

    OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!