Heraklion - Kréta

Vzhledem k tomu, že už je podzim a pomalu se nám blíží zima, rozhodla jsem se trošku si připomenout letní prázdniny a léto. I přesto, že je podzim krásný a zima také, připomeneme si léto alespoň díky fotkám, které jsem snad po sto letech upravila. Na začátku prázdnin jsem byla u moře na Krétě. Nějaké fotky z Kréty už jsem na blog dávala (tady, tady), ale ještě pořád nejsou všechny. A dneska bych se s vámi chtěla podělit o výlet do města Heraklion. Heraklion je hlavní město Kréty, ale i zároveň významný přístav. My jsme tam přístavali letadlem, a poté, co jsme jeli na výlet na Knossos jsme tam měli také zastávku. Nejdříve jsme si prošli město. Kde jsme si spíše prošli krámky a poté jsme se vydali k přístavu. Aby článek nebyl takový "suchý", rozhodla jsem se napsat pár postřehů z Kréty

1. Lidé na Krétě opravdu nejsou kreténi, i když se tak někdy chovají. 

2. Před každou restaurací stojí jeden člověk/lákač, který na vás bude pokřikovat nejméně třema jazykama ať si k nim jdete sednou na jídlo. Poté co zjistí, že jste češi na vás začnou volat "Ahoj, jak se máš" a pokud jste dítě jako já a jste tam s rodiči, uslyšíte i "Mami, mámo", jak volají na vaší mámu. 

3. Na každém rohu najdete obchod, kde nabízejí mikiny Hollister a Converse boty. Samozřejmě i další fakeové značky, ale těchle je tam opravdu nejvíc.


4. Když jdete po městě, klidně se může stát, že najednou v rukách držíte růži. Dítě, které vám ji vtisklo vám začne řvát do ucha "ten jurous, ten jurous" a když mu je nedáte, růži vám opět vyrve z ruky a podstří ji paní vedle. 


5. Pokud se chcete vyfotit u nějaké budovy ve městě, často se stane, že se na fotce objeví i žena nebo muž v bílém, který, jak jinak, chce opět peníze. To, že jste se s ním vůbec vyfotit nechtěli nebo, že jste fotku smazali ho vůbec nezajímá, hlavně ty peníze. 6. Kolem silnic je většinou hodně krámků, tím pádem se ze silnice najednou stáva pěší zóna. Ovšem když jede auto nebo skútr, vůbec ho nezajímá jestli tam jsou nebo nejsou nějací lidé, prostě jede. 7. Na Krétě je i krámek, jehož majitelkami jsou dvě češky. Na zdi vedle krámku je vyvěšená cedule "Zde mluvíme česky". Jedná se o obchod se šperky.

Tak to je pro dnešek všechno. Mám v plánu ještě jeden článek z Kréty, tak se máte na co těšit! 
A teď mi můžete napsat, kde jste byli o letních prázdninách vy?

Share this:

,

CONVERSATION

12 komentářů:

 1. Muselo tam být krásně

  OdpovědětVymazat
 2. Krásný fotky! Připomněla jsem si, jak jsem před několika lety byla na Krétě s rodiči. Sice si moc památek nepamatuju, ale na co zapomenout nedokážu, jsou pokřikující lidé, co prodávají “pravé converse boty a LV tašky”. :D Tak nějak to funguje skoro ve všech Asijských zemích a i když ty obhodníky odmítneš, dokážou být pěkně otravní a následně agresivní...každopádně pěkný článek, už potřebuju někam odjet za teplem :))

  OdpovědětVymazat
 3. Super fotky, na Krétu bych se chtěla podívat, už jsme o ní přemýšleli :)
  Denisse Beauty

  OdpovědětVymazat
 4. Tak to, že se ti najednou na fotce objeví žena/muž v bílém to je fakt děsný, to bych jim hned dala, tyhle lidi mě vždycky tak vytáčej na dovolený.. :/

  OdpovědětVymazat
 5. Moc hezké fotky, já už chci zase léto!! :)
  LoLa

  OdpovědětVymazat
 6. Máš krásně zpracovaný blog celkově !
  A ty fotky ? Vážně krásné !

  OdpovědětVymazat
 7. Pěkný článek! Na Krétě jsem také byla, asi 5 let zpět :)
  The Colorful Blog

  OdpovědětVymazat
 8. jak ja milujém leto a mi tak hrozne chýba :(
  letné prázdniny bolo super , boli sme na slnečných jazerách a na festivale uprising ♥ kazdý deň sme si užívali na plno hlavne tie lúče ,

  https://clodyteenmummy.wordpress.com

  OdpovědětVymazat
 9. pekné fotky! :) Do Grécka by som sa aj ja chcela ísť niekedy pozrieť^^
  Nemáš záujem o vzájomné sledovanie? :)
  Weirdhouse

  OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!