Úsměv, prosím!

Představte si, že jdete po ulici. Koukněte se kolem sebe a pozorujte lidi. Všimli jste si něčeho divného? Pravděpodobně ne, protože to vlastně je tak moc divné až je to vlastně úplně normální a běžné. Mluvím o úsměvu. Když si takhle jdete, většinou míjíte lidi, kteří se mračí nebo mají takový někdy až zabijácký pohled, jestli víte, co myslím. Bylo by hezké přece potkat člověka, který se na vás smějeA tak jsem si já a moje kamarádka řekli, že se dneska budeme jenom usmívat. Pojmenovala bych to jako takový úsměvný experiment. Když jsme šli odpoledne do obchodního centra a po ulici, tak jsme se na všechny lidi usmívali. A ty reakce stály zato. Ono si řeknete, že všichni určitě budou rádi, že se na ně usmíváte a nejste jen další zamračený člověk z davu, jenže ono to je tak nějak naopak.Řekla bych, že kolem nás prošlo takových sto lidí určitě, možná, že ještě o hodně víc. A reakci v podobě úsměvu jsme dostali od dvou lidí. To je příšerný. Jedna postarší paní se na nás usmála také, a poté jeden pán (ten byl až děsivej). Zbytek bych rozdělila na části.

1. Čumilové
Ty na vás prostě jen koukají. Jejich výraz je většinou bez emocí, prostě jenom koukají. Ani neuhýbají pohledem, nic.

 

2. Uhýbači aneb hlavně nenápadně
Tady jsou takoví, kteří se na vás podívají a hned uhnou pohledem, a během cesty se na vás ještě několikrát pro jistotu otočí nebo k vám sjedou pohledem. Asi se ujišťovali, že jsme se smály opravdu na ně. :D

3. Zabijáci
Tak na tyhle se usmějete a oni vám to vrátí tím, že vás naprosto zabíjí pohledem. A to jako fakt. Na ty se radši nesmějte. 4. Borci
Mluvím převážně o klucích v mém věku (15-18), na ty se usmějete a oni si většinou pomyslí něco takového: usmívá se na mě=chce mě. Poté to většinou řeknou všem klukům/kámošům, kteří jsou hned vedle. Tím pádem se na vás všechny tváře otočí (vám nezbývá nic jiného, než se usmívat, mile usmívat!) a buď se smějí (spíš pošklebují) taky, anebo jen koukají.


5. Páry/žárlivé přítelkyně
V klidu si jdete a míjíte pár. Smějete se na oba. Kluk se na vás podívá, a když je odvážný, také se usměje. Holka, když není tolik žárlivá, se usměje nebo si vás nevšímá. A když je žárlivá většinou vás probodne pohledem nebo vám dá jasně najevo, že ten kluk je její. 

6. Úchyláci
Poslední skupina je tato. To jsou lidé, kteří se na vás také začnou usmívat, ale vypadá to spíš, jakoby vás chtěli znásilnit. Taky se jim vyhýbejte.Tip, jak poznat jednotlivé skupiny vám neřeknu, sama je totiž poznám až potom, co se na ně usměji. Ale řeknu vám jedno. Když se na ty lidi budete smát, pravděpodobně si budou myslet, že jste blázen, nebo že je chcete sníst, nebo je chcete sbalit, nebo se jim smějete za něco, co třeba udělali. Není v tom asi opravdu nic jiného. Málokoho asi napadne, že se na vás usmívají jen proto, aby vám zlepšili den. A pak se divíme, proč se lidi na ulici mračí. Počasím to asi moc nebude

Děkuji mým úžasným kamarádkám-Verče (ta s rovnátky) a Ádě (hnědovlasá, je i na barevných fotkách) za povolení je vyfotit. Já jsem pouze na jedné fotce a to na černobílé, předposlední fotce. Děkuji za pozornost. Mějte se krásně a radši se smějte jenom na lidi, které znáte! :D

Berte tento článek s trochou nadsázky. 


Share this:

,

CONVERSATION

26 komentářů:

 1. Patřím mezi lidi co se usmívají na každého a někdy ty obličeje lidi ... Musí si myslet že jsem blázen :P
  http://worldofadelle.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Podle mě je fakt super, když se někdo takle usmívá. Ale je fakt, že to prostě většina lidí blbě pochopí. :D

   Vymazat
 2. Tímhle článkem jsi mě pobavila :D
  Ale je fakt, že když se v dnešní době člověk snaží působit mile, lidé za tím vždy vidí něco víc. Buď si to vyloží jako zájem, nebo jsou pak přílišně nedůvěřiví, protože nevěří, že jsme JEN milí. Určitě máme něco za lubem... A nebo jsme prostě divní :D Holt už to tak funguje.
  Každopádně skvěle zpracovaný článek :)

  La vie de Nikol

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. O to, pobavit tak nějak lidi mi trochu i šlo :D
   Přesně tak, prostě si asi nemůžeme připustit, že se na nás někdo směje jen tak. No, ale třeba se to časem zlepší :)
   Moc děkuju :)

   Vymazat
 3. Tady podle mě hraje trochu roli kultura a mentalita, kterou jsme částečně přejali z dřívějších dob :)

  Pokud sleduješ jižanské kultury, všimneš si, že ti lidé se mnohem častěji usmívají. Přijde jim to normální. Naopak jsem četl rozhovor s Rusem. Ten vyloženě zmiňoval, že když ulicí prochází někdo, kdo se pořád tlemí, budou si o dotyčném smíškovi všichni v Rusku myslet, že je cvok :))

  Neřekl bych, že je to nutně špatně. Prostě jiná mentalita. Osobně si myslím, že to může být i výhoda. Pokud se s úsměvem člověk naučí pracovat (jak ho dávkovat), lze to poměrně šikovně aplikovat na seznamování, pracovní pohovor atd. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, asi to tak bude. :)
   Každý jsme opravdu jiný. :) Jižanské kultury se opravdu hodně smějí, mě to příjde hrozně fajn, jen tak se prostě smát a být šťastný :D
   Ani se nedivím, že by si Rusové mysleli, že jsem cvok, přijdou mi, že jsou takový hodně tvrdý a tak. :)

   Přesně tak, úsměv někdy může být velkou výhodou. :)

   Vymazat
  2. Tak mě tvůj článek nakonec inspiroval k napsaní vlastního. Náležitě jsem na tebe dal i odkaz :)

   Vymazat
 4. Já teda když porovnám ty lidi tady v ČR a ve Španělsku, kde jsem byla na prázdninách, tak tam byly mnohem usměvavější a příjemnější, prostě každý se na mě usmál, pozdravil.. Tady se každej mračí, někam pospíchá, jsou nepříjemný.. No , hned bych se tam vrátila :D:)
  Denisse Beauty

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já když jsem kdekoliv na dovolené, také se tam hodně lidí usmívá a celkvoě mi příjde, že jsou všude mnohem více milejší a usměvavější než v čechách. :)

   Vymazat
 5. To já se snažím usmívat co nejvíce to jde :-) Když třeba s někým komunikuji, tak se stále usmívám, protože to na druhé působí sympaticky a mile :-)

  Také jsem jednou dělala experiment s úsměvem na blogu. Byla jsem mile překvapena, kolik lidí se zúčastnilo, bylo to od všech milé :-)
  Jenom je škoda, že na ulici se usmívá málokdo. Většinou se všichni jenom šklebí, mračí a samozřejmě to nepůsobí vůbec příjemně. Je to od vás moc pěkné. :-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je dobře, že se často usmíváš. :) Já třeba když s někým mluvím, také se usmívám, ale třeba když jdu po ulici, tak už tolik ne :/
   Přesně tak. :) Moc děkuju za komentář :)

   Vymazat
 6. Přesně tohle jsme zkoušeli s kamarádkou na dovolené v Řecku. A dopadlo to úplně stejně, takže jsem usoudila, že se asi nemá cenu usmívat... Bohužel. Ale na druhou stranu, když už mi jeden z čtyřiceti případů úsměv oplatil, tak to stálo za to :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně, on už pak jenom ten jeden úsměv moc potěší :D

   Vymazat
 7. Zajímavý experiment :) ale upřímně řečeno pokud by ses na mě někde jen tak usmála, tak bych si nejspíš myslela, že se směješ na někoho jiného :D

  Nikys beauty blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Já musím přiznat,, že bych si to asi také myslela :D Ale zase, když už teď vím ty reakce, tak až se na mě někdo někdy usměje, radši se na něj také usměju, i kdyby to na mě nebylo.. :D

   Vymazat
 8. Včera jsem byla s přítelem v Praze a řekli jsme si, že bychom tam nechtěli bydlet, protože se tam každý mračí :D Néé, to byla samozřejmě sranda, ale máš pravdu a souhlasím s tebou - lidé by se mohli více usmívat :)
  Jinak moc ráda tě chci pozvat na narozeninovou GIVEAWAY, která probíhá u mě na blogu. :)
  FASHION & BEAUTY | ♥ NAROZENINOVÁ GIVEAWAY ♥

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. :D Ono to tak asi bude skoro všude v čechách :D No, třeba se jednou také začneme pořádně hezky usmívat. :D
   Děkuji za pozvání. :)

   Vymazat
 9. :D Tak to by mne nenapadlo takto dělit lidi :) Je fakt, že můj kamarád František jednou popisoval úsměv Julie Rorberts (doufám, že se tak jmenuje :D), jako to nejkrásnější, co ho ten den potkalo a jak mu to zlepšilo den. Tedy si myslím, že jste hodně lidem zkrásnily den. A taky si myslím, že ti mladí kokoti by si zasloužili pár facek, jak jsou namyšlení :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tyjo, tak to tak nějak tvému kamarádovi Františkovi zavidím, muselo to být fakt úžasný. :)
   No nevím jestli jsme ho někomu zlepšili, ale tak snad pár lidem ano. :)
   No, k tomu poslední, holt dnešní kluci :D

   Vymazat
  2. Bylo to jen na plakátu, ale celá ta úvaha, jak mu ten úsměv prostě rozzářil tu šeď zamračených lidí ...

   Vymazat
 10. Taky se mi stává, že když jdu po ulici a spokojeně se usmívám, tak se na mě lidi dívají jako na blázna :D. Na druhou stranu, od té doby, co jsem ve Vídni, tak jsem si zvykla smát se na každého, protože tady jsou lidé daleko více spokojenější a šťastnější, takže se pořád usmívají :)
  http://chicadriana.blogspot.co.at/

  OdpovědětVymazat
 11. Pěkný článek! Lidi na ulici také často moc ráda pozoruju, člověk se kolikrát opravdu pobaví :D
  The Colorful Blog

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc. :) Jo, někteří lidé jsou opravdu zajimaví :D

   Vymazat
 12. Ehm... Asi bych byla skupina číslo 2. Na jednu stranu to je hrozně super nápad, ale kdyby se na mě někdo cizí smál na ulici asi bych si musela říkat jestli nemá něco společného se skupinou 6. :D To teda jenom v případě, že by to byl chlap a ne tři holky :D

  http://thereviewsforbooks.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 13. krásny úsmev aj s tým strojčekom krása ! :))

  https://clodyteenmummy.wordpress.com

  OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!