Temné bratrstvoBohové jsou velmi mocní, a co teprve ti, kteří je svrhli-bohovrazi. Zem svazují Magelordi, kteří si ji celou podmanili a ještě ke všemu ztrácejí příliv magické energie z těl mrtvých bohů. Ovšem jejich teror se nezamlouvá každému, a tak se mezi všemi poddanými vládců najde i odvážná skupina neboli Temné bratrstvo, které se rozhodne proti vládcům bojovat. 

 Název: Temné bratrstvo
Originál: The Grim Company
 Autor: Luke Scull
Série: Temné bratrstvo (1.)
Žánr: Sci-fi a fantasy
Počet stran: 448
Nakladatelství: Host
Rok vydání: 2014, 1. vydání originálu: 2013

Děkuji nakladatelství Host za poskytnutní e-knihy! 

Musím říct, že už jsem předem tušila, že se mi kniha bude číst špatně. Mám ráda fantasy, ale spíše s nějakou romantickou zápletkou nebo alespoň hrdiny v mém věku. Klasické fantasy (a ještě jestli to vůbec je klasické fantasy) mohu číst pouze od R.E.Feista, a na jiné autory si asi nikdy nezvyknu.


V Temném bratrstvu je opravdu mnoho postav, až tak moc, že já se v nich zkrátka vůbec nevyznala. Moc jsem nerozeznávala jaká postava je vlastně ta hlavní a jaká je vedlejší. Navíc autor píše velmi chaoticky. Tím pádem se mi čtení zdálo až příliš složité. V každé kapitole se ocitáme úplně v jiné části země a tím získáváme i pohled na jinou osobu, což je na jednu stranu super, pokud si s tím umíte poradit, ovšem tady bych to spíše zkritizovala, protože to zkrátka bylo až příliš nepřehledné a opravdu hodně chaotické. Já už po chvíli nevěděla, kdo je kdo a hlavně kde právě v knize jsem, jestli v Dorminii nebo na náměstí nebo na výpravě.   

Jako snad v každém fantasy se i tady vyskytuje spousta prostoru pro popis míst, osob a situací, které autor využil opravdu stoprocentně. Většinu věcí popisuje opravdu do detailů a to včetně dosti krvavých vražd a dalších nechutností. 

Nevím, jestli je chyba v autorovi nebo pouze v českém překladu, možná, že chyba bude i u mě. Každopádně tuto knihu opravdu nemůžu nikomu doporučit. Ovšem nula bodů dát nemůžu a tak dávám alespoň jeden bodík za nápad.
1/5

Znáte knihu? Četli jste? Jak se líbila vám? :) 
 

Share this:

CONVERSATION

4 komentářů:

 1. Knihu jsem nečetla a nemám jí ani v plánu číst.
  Já radši zůstanu u mé oblíbené série fantasy knížek a to Píseň ohně a ledu (Game of Thrones :3)
  http://clarathing.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 2. Knihu jsem nečetla, neslyšela o ní a ani číst nechci. Už jen kvůli tomu, jak si ji popsala....asi bych měla stejný názor. Navíc...nezaujal mě moc ani příběh. A i kdybych chtěla knihu číst...nemůžu, povinná četba zabere celý šk. rok a dokonce i letní prázdniny. Jupííí jééééj! O.o
  Fantasy knihu jsem nečetla hodně dlouho. Máš nějakou na doporučení? Že bych si jednou oddychla od školy? :)
  http://chaoticandglamour.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Momentálně se mi docela líbí Prvních 100, je to spíše sci-fi a také young adult... :) Jinak já mám moc ráda knížky od R.E.Feist, tak bych ti asi doporučila první díl Thrlinové války, což je Mág učedník :)
   Pokud si přečteš, dej mi vědět, jak se ti líbilo! :)

   Vymazat
 3. Anonymní31.10.15

  Ahoj. Jsem teprve začínající blogerka a začala jsem dělat dotazník. S názvem Co ženy požadují po mužích a co požadují ženy od života. Přikládám ti svůj blog. Ale byla bych hrozně ráda kdyby si mi na otázku co ty požaduješ po mužích a co požaduješ od života na svůj blog bych dala tvou webovou adresu jen jestli by si chtěla nebo jestli by si chtěla být v anonymitě.

  http://styl-sarm-velke-mrchy.blogspot.cz to je můj blog
  Kdyby náhodou jste chtěli odpověď tak píšu svůj email L.A.S.E.N.E.C.K.A@seznam.cz Kde mě můžete zasílat odpověď

  OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!