Léto, kdy jsem zkrásnělaBelly je vcelku normální holka až na to, že měří její život podle ročního období-léta. Jako každý rok jede Belly se svou maminkou a bratrem Stevem do prázdninového domu, který patří maminčině kamarádce Suzanně. A jako každý rok tam je opět Jeremiáš a Konrád, dva synové Suzanne. Belly doufá, že tenhle rok už konečně mezi ně zapadne. A také že zapadne, jenže se stane mnohem více věcí, než by Belly chtěla.


Název: Léto, kdy jsem zkrásněla
Originál: The summer I turned pretty
Autor: Jenny Hanová
Série: Léto (1.)
Žánr: Romány pro ženy, romány od 12 let
Počet stran: 240
Nakladatelství: Jota
Rok vydání: 2012, 1. vydání originálu: 2009
 
 
 Recenze:

Povím vám to takhle, kniha má úplně příšernou obálku, anotace a celkový děj také moc nezaujme. A navíc, Belly je opravdu dětinská. Fakt hrozně moc. To léto, které se to odehrává, jí je šestnáct, a ona se chová jako třináctiletá holka. Takže hlavní hrdinka nám vlastně vůbec nepřiroste k srdci, protože je zkrátka nesnesitelná. Jeremiáš a Konrád, kteří jsou ještě starší než Belly, jsou také neuvěřitelně dětinští. Navíc jejich city k Belly a celkově chování je také těžko pochopitelné. 


Ovšem nemyslete si, že Léto, kdy jsem zkrásněla je pouze romantická slaďárna. Autorka se snaží v knize řešit věci, jako rodina a její vztahy a také horší témata, která se před celou rodinku a prázdninový dům staví. Také se v knize setkáváme se vzpomínkami Belly, což pro někoho může být zajímavé spestření děje.


Mně se knížka četla neuvěřitelně rychle, i přesto, že má tolik chyb. Proto si dovoluji říct, že je velmi čtivá. I přes všechny zápory, které jsem vypsala, si knížku dovoluji doporučit. Posuďte sami, třeba se vám Belly nebude zdát tak nesnesitelná jako mně. Knížce dávám

3/5
Upřímně si chci přečíst i zbylé díly serie, i když už teď podle anotací ostatních knížek a komentářů vím, jak to dopadne.

Děkuji palmknihy.cz za poskytuntí e-knihy. Více informací o knize se dozvíte tady. 

Zkusila jsem nový formát recenzí knih. Nyní už nebudu přidávat části z knih, ale jenom čistě řeknu svůj názor. Snad se vám to takto bude líbit.

Share this:

CONVERSATION

11 komentářů:

 1. Díky za bezva tip na knížku! :)

  OdpovědětVymazat
 2. Skvělá recenze. :) Tuhle knížku jsem už četla opravdu dávno a musím říct, že se mi moc nelíbila. A Belly byla opravdu hrozná. :) Každopádně jsem nakonec přečetla celou sérii a musím říct, že výhodou je alespoň to, že je poměrně čtivá. Teď začínám uvažovat o Všem klukům, které jsem milovala od stejné autorky, knížka působí jako skvělá oddychovka.

  OdpovědětVymazat
 3. Tenhle formát je super, určitě v něm pokračuj. Jinak, obal mě taky moc nezaujal :)
  Denisse Beauty

  OdpovědětVymazat
 4. Moc hezká recenze :) , jsem tady poprvé takže neznám jiné způsoby tvého psaní, ale tenhle se mi líbí! :)
  http://thereviewsforbooks.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 5. A já podle nadpisu už čekala, že se tobě stala během léta nějaká zázračná změna, typu "sundali mi rovnátka, mám nový účes a jsem zbrusu nová" :D
  www.getmovincz.blogspot.com

  OdpovědětVymazat
 6. O této knize už jsem párkrát slyšela, ale zatím mě moc nezaujala, tvá recenze se mi ale zdá zajímavá :)
  Lolyle

  OdpovědětVymazat
 7. I love your blog!
  Do you want to support each other's blog by following each other?:) Please let me know if you do so I can follow you right back x

  xoxo, Nastya Deutsch

  MY BLOG NASTYA DEUTSCH

  OdpovědětVymazat
 8. Nejsem moc na takovýhle žánr, ale jistě to nebylo úplně špatné :)

  OdpovědětVymazat
 9. Perfektný článok si veľká inšpirácia! :)

  Diary of sydneysleek

  OdpovědětVymazat
 10. Hezká recenze :) tento formát je super :)

  Nikys beauty blog

  OdpovědětVymazat
 11. Mě nezaujal ani samotný název, ani obálka, ani děj, nic :D takže tohle asi úplně nebude knížka, kterou si zařadím na můj seznam, každopádně pěkná recenze! :)

  OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!