Kréta
Jsou prázdniny a většina z nás někam jezdí, ať už to jsou tábory, dovolená u moře, kempování nebo třeba týden u babičky. Já jsem měla to štěstí, že jsem měla možnost jet k moři. Sice jezdíme k moři každý rok, ale pořád to má to své kouzlo. Letos jsme vybrali dovolenou v Řecku na ostrově Kréta. Tam jsme ještě nikdy nebyli.Odlétali jsme ve čtvrtek 25. 6. 2015 kolem páté ráno. Noční lety mám ráda. Vlastně mi je jedno, kdy letíme. Vždy je to takový uvolňující pocit, víte, to když se letadlo odlepí od země. Let trval, tuším, dvě a půl hodiny, což je poměrně krátká doba. Během letu jsem poslouchala písničky z předem vytvořeného play-listu a četla JOY. Let utekl opravdu rychle, ani jsem nezavřela oči, a už čekala na mezinárodním letišti Heraklion-Kréta. Kufry dorazili v pořádku a my jsme se vydali do autobusu, který nás odvezl do hotelu. 


Na první pohled hotel nevypadal vůbec špatně, taky že jsme si ho sami vybrali, tudíž jsme předem věděli, jak má vypadat. Zato uvnitř nastal mírný šok.  Po těch všech dovolených, kde jsme si už prakticky zvykli na trošku luxusnější vybavení, a celkově lepší hotely, to byla docela síla.  Naštěstí jsme si po chvíli zvykli. Hned u hotelu jsme měli pláž, kde jsme se koupali (jak jinak). Celých 10 dnů byly obrovské vlny, takže jsem se pořádně vyřádila. Původně jsem měla v plánu i šnorchlovat, ale bohužel rybek bylo málo a přes ty vlny to ani nešlo. Několikrát se nám i stalo, že jsme nemohli do moře vejít, protože vlny byly vážně obrovské. 

Úplná vedra jsme neměli, což mě trochu mrzelo. Měli jsme asi kolem 28-30°C, což je tak akorát, ale k tomu ještě foukal vítr. Animační programy také byly trochu slabší, možná, že na to mělo vliv i to, že ještě nebyla úplně sezóna. Každopádně jsme se ségrou a Matym (kluk s kterým jsme se seznámili) podívali na lekci míchaní drinků a ségra s tátou šli na degustaci vína. Večerní programy nebyli úplně nejlepší, ale hned, jak oficiálně začali prázdniny, se to mnohem zlepšilo. Také jsme si objednali dva výlety, ale ty rozeberu v samostatném článku. Jak jsem řekla, dovolená byla přes všechno moc fajn. Potkala jsem super lidi, nakoupila si pár věcí. Zhubla tři kila (a to jsem fakt hodně jedla, asi těmi vlnami nebo pravidelným režimem?). Zažila moc krásných zážitků a vrátila se v pořádku domů.  Fotky, jak jste si mohli všimnou, jsou většinou z pláže, protože interiér hotelu jsem fotit nechtěla. A navíc přes noc to bylo nejkouzelnější, proto jsou fotky takové, jaké jsou.


Jezdíte k moři? Byli už jste někdy na Krétě? Jak se vám tam líbilo?

Denyii

Share this:

, ,

CONVERSATION

20 komentářů:

 1. Wow! Nádherné fotky :)

  OdpovědětVymazat
 2. Moc pěkné fotky. :) Super, že se ti u moře líbilo. My už jsem taky byly, v Itálii u Jadranu, akorát jsme tedy měli ty vedra, co bys asi chtěla mít, u moře to bylo fajn, ale na výlety je to fakt hrozný počasí. Určitě napiš ten článek o těch výletech, už se ho nemůžu dočkat. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Právě, co jsem koukala tak všude nylo vedro jen zrovna na té Krétě ne :D no, ale i tak to bylo fajn :)
   Určitě napíšu :)

   Vymazat
 3. Na Krétě jsem nikdy nebyla, ale rozhodne bych se tam chtěla podívat. Mimochodem nádherné fotky:)
  http://megsproblems.blogspot.cz/?m=1

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě Krétu zkus, je to tam pěkné :) A děkuju moc :)

   Vymazat
 4. to jsou boží fotky, tam bych taky chtěla :)
  Denisse Beauty

  OdpovědětVymazat
 5. super fotky! a tá cicka :O krásna :)
  ľúbezná

  OdpovědětVymazat
 6. Ty západy slunce nad mořem jsem kýč, ale prostě tohle člověka nikdy neomrzí :D Krásný fotky, určitě to tam bylo skvělý.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, to nikdy neomrzí :D Děkuju moc :)

   Vymazat
 7. Ahoj Deny,

  rádi bychom ti oznámili, že v klubu nastaly velké změny (je důležité si přečíst článek, na který budeš mít odkaz pod položkou "Web" u našeho komentáře). Touto cestou se tě chceme zeptat, jestli máš stále zájem být členem našeho klubu. V případě, že ano, dej nám vědět do konce srpna. A to nejlépe na klubový e-mail, případně nám napiš přímo na klubový blog, třeba pod článek s přijímáním členů.

  Za Fotografický klub,

  Mike a Trimaliny

  OdpovědětVymazat
 8. Fotíš dobře! :) Přítel měl jet na Krétu na Erasmus, ale jelikož dostal práci na plný úvazek v ČR, tak nikam nejel... Ale možná škoda, že to nevyšlo, jezdila bych se tam za ním slunit :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju :) Tak třeba se naskytne jiná příležitos :)

   Vymazat
 9. Úplně dokonalé fotky! ^^ Na Krétu musím alespoň za rok, když to tenhle rok nevyšlo, vyjde to za rok!:)
  PetraStyle

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! :) Určitě se tam podívej, je to tam moc pěkné :)

   Vymazat
 10. Vypadá to tam vážně nádherně. ^^ Je dobře, že sis to tam užila!

  OdpovědětVymazat
 11. Noční lety jsou nejlepší, přesně tak! Na Krétě jsem ještě nebyla, ale můj brácha ano (je stevard a létá hodně často na dovolenkové destinace). Podle fotek to tam teda musí být krásný, hned bych jela :D Teda letěla :D

  OdpovědětVymazat
 12. Moc hezké fotky :) Kréta je super, je tam toho tolik, že se to za jeden pobyt nedá stihnout..

  OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!