Kokořínsko

Ahoj. Pokud nevíte, tak moc ráda cestuji. Mým snem je procestovat celý svět, všechny země a kontinenty a tak. Taky bych chtěla být bohatá, šťastná a mít dalších hrozně moc úžasných věcí, ale o tom zase někdy jindy. Tento článek bude o našem výletu na hrad Kokořín. Dokonce jsem tam prý byla už několikrát, když jsem byla malá. Máme to docela kousek od domova, takže jsme nejeli nijak dlouho. 
                                                                                 


Vcelku se jedná o malý hrad, který se nachází kousek od Mělníka u obce Kokořín. Byl postaven po roce 1320. Podle jména hradu se celá chráněná oblast nazývá Kokořínskem. Věřím, že vás historie tolik nezajímá, proto jenom základní informace na začátek. (i kdyby jo, google ví všechno)
       
 Cesta na hrad je lesem, trochu do kopečka. Koneckonců je to hrad, ty se stavěli na skalách, kopcích... Každopádně je to moc příjemná cesta, buď si ji můžete projít takhle po silnici, tedy tou příjemnou cestou, která je asi o 50m delší než ta nepříjemná.
                                 

Ta nepříjemná je tahle. Můžete si vybrat, zda budete chtít jít v klídku po cestě a nebo se vydáte na dobrodružnou cestu vzhůru po těchto schodech. 

                               

Ať už si vyberete jakoukoliv cestu, určitě uvidíte tento absolutně nezajímavý průjezd.
        

Hrad je na pískovcové skále, proto i v jeho okolí se pár skal nachází.
                               
 
Pokud se rozhodnete jít do hradu přes most, naskytne se vám pohled z mostu na hradní věž.

                                
       

Jen tak mimo řeč, asi mám zablokovaný krk. To je tak, když si minulý víkend dělám v klidu na trampolíně salto, už jsem v něm stočená a znenadání moje hlava řekne ne a já se rozplácnu čelem o tu trampolínu. V krku nepříjemně křuplo až tak, že jsem myslela, že se nezvednu. Všechno je dobrý zvedám se, občas něco píchne, ale žiju. Po chvilce bolest úplně zmizí. Druhý den nic, tak si říkám-všechno je to v pohodě. To bych nebyla já, kdybych se včera, asi v 11 večer nerozhodla, že se zkusím postavit na hlavě. Všechno v pohodě, já držím nahoře, jsem spokojená, protože jsem to nezapomněla. Ségra na mě ze srandy mluví, abych nepřehodila nohy a nesejmula televizi. Nohy jsem přehodila, televize žije, v krku křuplo. A je to tak, že jsem skoro celou noc nespala, protože jsem se nemohla uvelebit. Dneska to trochu přechází, ale stále nemůžu koukat do stran. Ach jo, prosím, tele první třídy. 

                               
     

Vstup pro dospělé je 80 korun, pro dítě do 15 let 40 korun a pro studenta s dokladem 50 korun.


                              
         
      Jak už jsem napsala, hrádek je to opravdu malý, proto nečekejte 150 luxusních místností. Prohlídka trvá asi půl hodiny, přičemž se odehrává ve třech patrech. Poté si pak můžete vybrat, jestli se půjdete podívat nahoru na výhled do lesů nebo zůstanete dole.
         
        
Napište mi, jak se vám fotky líbí, a také jestli jste byli na hradě Kokořín. S láskou, Denyii

Share this:

,

CONVERSATION

12 komentářů:

 1. Krásné fotky, Kokořínsko jsem důkladně navštívila už dávno, bylo mi asi deset, ale stejně si pamatuji, jak se mi to tam líbilo. :)

  OdpovědětVymazat
 2. Taky bych chtěla hodně cestovat, tady to vypadá úžasně :)
  Denisse Beauty

  OdpovědětVymazat
 3. Jé, na Kokoříně jsme byli minulé léto. Opravdu to není nic velikého, ale mně se tam neskutečně líbilo. :) Byl odtamtud skvělý výhled, všude lesy, krásná příroda. I hrad samotný se mi zvenku velice líbil, uvnitř mě zaujal třeba jeden ručně psaný deník, alespoň myslím, že to byl deník.

  Ten průjezd si pamatuju! A přes ten most jsme šli taky.

  OdpovědětVymazat
 4. Hrad vyzerá naozaj perfektne a vnútro vyzeralo určte ešte lepšie :) Len škoda, že je tak ďaleko inak by som okamžite išla pozrieť :) Hihihi

  Budem veľmi rada, ak si pozrieť môj blog Blog by Katy :-* a zároveň ťa chcem týmto pozvať do mojej prvej GIVEAWAY. Budem veľmi rada, ak sa zapojíš

  OdpovědětVymazat
 5. super fotky, hrad vyzerá veľmi pekne, ja sa dnes tiež na jeden chystám :)
  giveaway

  OdpovědětVymazat
 6. Vôbec som o tomto hrade ešte nepočula, no cesta tam vyzerá úžasne! ♥

  31shadesofaubergine

  OdpovědětVymazat
 7. Super fotky, moc hezký výlet to musel být. :)

  OdpovědětVymazat
 8. nádherné fotky, milujem takéto spoznávanie sveta ! :)
  https://clodyteenmummy.wordpress.com/

  OdpovědětVymazat
 9. nádherné fotky, milujem takéto spoznávanie sveta ! :)
  https://clodyteenmummy.wordpress.com/

  OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!