Každý jsme nějaký


V době, kdy jsme byli malí, mladí, krásní a také pěkně nevinní, nikomu z nás nezáleželo na tom, jak vypadáme, jak se chováme, jakou hudbu posloucháme, jak se oblékáme, jak bohatí jsme. Měli jsme kamarády, pravé kamarády. Sice jsme se s nimi občas pohádali nebo poprali o panenku nebo autíčko. Všechno bylo takové sladké a nevinné. 
Kdežto teď? Odevšad slyšíme „bože, koukej co to má na sobě“ a další podobné řeči. Věřte nebo ne, dělám to já, děláte to i vy. Těžko k uvěření? Neřekla bych. Když se zamyslíte, najdete v sobě takový kousek. A pokud toto neděláte, tak jste fakt divní. Toto dělá každý, ani si to neuvědomujeme. To je na tom asi to nejhorší. 
Možná, že už nám to přijde v pořádku. Přece, kdo by si z těchto řečí něco dělal. Někomu je to jedno, ale některé to opravdu zamrzí. Každý je jiný, ale zároveň stejný, tak proč odsuzovat? Jo jasně, to, že jsou vaši milionáři a vy můžete mít cokoli, vás nadřazenou osobou nedělá. Tedy by aspoň nemělo. 

Kolikrát se denně setkáme s tím, že někdo úplně bez důvodu odsoudí někoho třeba jenom za to, jak vypadá? Ne každá blondýna je blbá, ne každá žena je špatná řidička a ne každý kluk, který chodí upravený, je gay. Předsudky a odsuzování. Ach jo. 
Random fotky. Všechny jsem fotila já. 

Nebylo by lepší se starat sám o sebe? Nebo nejlépe člověka nejdřív poznat a poté si udělat obrázek?  Možná,  že je to pro nás až příliš složité. Přece jenom odsoudit je pořád jednodušší než si udělat čas a daného člověka poznat. 

Asi by se s tím mělo něco udělat, ale co? Jak tomu dokážeme zabránit? Popravdě, nijak. To bychom si všichni museli pořádně uvědomit, že my nejsme ty nadřazení, každý je jiný a není třeba závidět a odsuzovat. Ale copak to jde? Nemůžeme říct, jestli by byl život bez odsuzování, závidění a falešnosti lepší, nemůžeme. Ale nebylo by fajn, alespoň zkusit jestli to právě my dokážeme? Jestli zvládneme neodsuzovat, na nic si nehrát a zkrátka být takový jací opravdu jsme? Co kdybychom to všichni zkusili společně? Když potkáte nějakého nového člověka,  zkuste ho nejdříve lépe poznat, předsudky úplně vyhnat z hlavy a poté si o něm udělat obrázek. Uvidíte,  že to třeba zlepší Vaše vnímání lidi a také možná budete působit sympatičtěji. :) A takhle to udělejte se vším. Nepřetvařujte se, nezáviďte a nepomlouvejte. Aspoň to zkuste. Zdá se to jako jednoduchý úkol. Tak uvidíme,  jak si povedu já. Můžete mi napsat, co si o tom myslíte vy, a jak se k tomu stavíte.  Rozhodně budu ráda.  :)
Mějte se hezky, ahoj. Denyii
 

Share this:

CONVERSATION

12 komentářů:

 1. Krásne napísaný článok a no way, že si tú mačku a mesiac fotila ty! teda jasné, že fotila, ale je to dokonalé :3 a počula som raz citát, že "to, čo si o človeku pomyslíme ako prvé, je názor, ktorý nám vnucuje spoločnosť a to čo si pomyslíme ako druhé, je náš skutočný názor." Takže aj keď sa snažím nikoho nesúdiť, niekedy mi to ujde, a o chalanovi s nalakovanými nechtami si poviem gaayy, ale potom si uvedomím, že no a čo, veď aj ja si ich maľujem a nakoniec nie sú ani také pekné...(ten chalan bol vtedy fakt gay, ale o to nejde...) Takže myslím si, že je to prirodzené, že na nás každý nejako pôsobí, ale človek to musí vedieť ignorovať, a dať každému nezaujatú možnosť ukázať, aký je :)
  GlitterCircus

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju a děkuju :)
   Jo také se mi často stane, že někoho odsoudím hned jen podle prvního pohledu, ale jak už jsem řekla bylo by fajn tomu předcházet, proto se s tím snažím i já něco dělat :)

   Vymazat
 2. Moc hezky si to napsala a plně s tebou souhlasím!

  OdpovědětVymazat
 3. toto sa mi naozaj páči, úprimné a pravdivé, podľa mňa cesta z tohto kruhu je pokúsiť sa otvoriť si myseľ a prijímať ľudí takých aki su, aj ked su to len okoloidúci :) za fotky palec hore

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc :) Ano, máš pravdu, musíme lidi začít brát takové jaké jsou! :)

   Vymazat
 4. Pravda, pravda . :) Taky si to často říkám a při tom dělám úplně to samé. Asi to opravdu máme jako lidi v povaze. Fotky jsou nádherné. :)
  Jinak, na mém blogu jsi byla nominovaná na The courtship book tag, pravděpodobně jsi ho nečetla, tak abys o tom věděla. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. No, nejspíše to opravdu máme v povaze :) Děkuju moc :)

   Vymazat
 5. To je krásné a úplně pravdivé, jsem ráda, že jsem provedla čistku kamarádů a okolí a v takovém světě už nežiju... :) hlavně pozitivně :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Přesně tak, hlavně pozitivně :)
   Děkuju moc :)

   Vymazat
 6. Mačička je nádherná :) A inak super fotky. Ak sa môžem spýtať, čím si to fotila? :) Ďakujem

  NEPREHLIADNI MOJU 1. GIVEAWAY :-*

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc :) fotila jsem zrcadlovkou Canon EOS 1100D, tuším, že některé fotky jsou objektivem pevná padesátka a zbyte snad teleobjektivem :)

   Vymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!