Vlčice-Zdeněk Žemlička


Mladá vlkodlačice Kroana viděla, jak byli její rodiče tragicky zavražděni muži krále Marobuda.  A tak se rozhodne pomstít. Při cestě za pomstou se setká se skřítkem Pelíškem a Kristomem, do kterého se zamiluje, a který ji naučí pořádně bojovat. Po čase nastoupí Kroana do služeb krále Marobuda, který se do ní zamiluje. Kroana však nadále plánuje pomstu, získá spoustu přátel i nepřátel, a také se stane uznávanou bojovnicí. Jak skončí Kroanina cesta za pomstou?Název: Vlčice
Autor: Zdeněk Žemlička
Žánr: Fantasy
Počet stran: 440
Nakladatel: Epocha
Série: Vlčice
Rok vydání: 2015

Za poskytnutí e-knihy děkuji palmknihy.cz

  Zdeněk Žemlička, jeden z našich předních autorů historické fantasy, debutoval triptychem Sny Avarů, Rusalka a Balmgund. Výrazněji však na sebe upozornil až dobrodružnými povídkami o slovanském pirátu Krutobojovi, které byly následně vloženy do knihy Čas rytířů. Ve stejné době i prostředí se odehrává rovněž autorův román Vlčice, na který navázal knihami Vlčice a Mandragora a další.
-více informací na palmknihy.cz

Recenze:
Jedná se o nové vydání knihy.
Příběh se odehrává v Čechách. Některé postavy dokonce dříve existovaly. V knize se setkáváme s opravdu velkým množstvím osob. Každá osoba se mi zdála svá, ale některé byly i v minulosti, tudíž jsou i některé vlastnosti přebrané. Nejvíce jsem si oblíbila skřítka Pelíška, který měl hodně zvláštní vyjadřování, mluvil nářečím. Kroanu jsem ze začátku měla ráda, ale postupem času se mi zdála jako nějaká superhrdinka. Také se z ní tak trochu stává lehká dívka. 

„Údolí zrození bylo tiché. Jako by v něm vymřel život a spočívala kletba. Kroana se nedivila…po tom, co se tu odehrálo a co se vymykalo jejímu chápání. Nerozuměla motivaci mnoha lidských skutků. Hlavně těch, jež byly diktovány strachem z neznáma.“ Kapitola 7. Rohy ohlašují válku

Vlčice je opravdu akční, od čtvrtiny knihy se jenom bojuje, což nás po čase také trochu omrzí. Navíc je kniha hodně krvavá a nechutná. Pomalu v každé kapitole je dokonale popsaná smrt všech, a je jedno, zda je to „jenom“ utnutí hlavy nebo detailně popsaný rozmáčklý mozek. 


Nová smršť šípů skolila další desítky Theudových vojáků a ostatní se obraceli na zmatený úprk. Za nimi se hnali Markomani na koních a zcela proti běžnému zvyku zůstali v sedlech i v okamžiku přímého boje. Účinek to mělo zdrcující. Opěšalí Lugiové jim nedokázali čelit. Jezdci do nich sekali shora dlouhými meči a sekerami, nabodávali je na kopí a mnohé prostě jen přejeli a zadupali do země.“  Kapitola 10. Smrt je milosrdná, já ne

Ze začátku se zdá být příběh opravdu zajímavý, ale po čase již jde pouze o popis jednotlivých bitev. Což mě pak už nebavilo. Autor se snažil knihu zahrnout i romantikou a trochu rozumností Kroany, ovšem pořád přesahuje ta část, kde popisuje masakr. Kniha nebyla špatná, ale ani dobrá. Zlatý střed. Kdo má rád historické fantasy, může zkusit přečíst.
3/5

Mějte se hezky, Denyii :) 

Share this:

CONVERSATION

4 komentářů:

 1. Skvělá recenze! Knížku jsem ještě nečetla, ale docela mě láká :) Tak snad mě příjemně překvapí :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc! Jsem ráda, že tě zaujala. Určitě mi pak napiš, jak se líbila :)

   Vymazat
 2. Velmi pěkná recenze. :) Možná se do toho i pustím, fantady mám ráda a doufám, že teď začnu i více číst české autory, takže by to mohlo být pro mě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkuju moc :) toto je právě moje první České fantasy, také plánuju číst celkově více knížek od českých autorů :D

   Vymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!