7 důvodů, proč mít rád podzim

Nepatřím mezi lidi, kteří by měli rádi studenější počasí. Já patřím mezi lidi, kteří mají rádi teplo, velké teplo. A tak není divu, že se ani tolik na podzim a zimu netěším. Ale protože jsem (tedy aspoň doufám) pozitivní člověk, rozhodla jsem se napsat několik bodů, proč mít rád podzim, a také co nám podzim může dát. 
1. Barevné období
O podzimu je známo, že je barevný, a taky že je. A jak. Když se jdete projít, vidíte všude kolem sebe krásné barevné listí, napůl opadané stromy a vše je takové roztomilé. Na mě třeba působí docela depresivně, ale zase je to i takové vzpomínavé období. 

2. Pro fotografy jako stvořené
Nemusíte být přímo fotograf, abyste podzim měli rádi. Stačí prostě jen kouknout kolem sebe a vy uvidíte tolik krásných věcí, že vás to prostě bude nutit fotit. Pro fotografy je to snad ještě lepší období než jaro, protože tolik barev, které můžete vidět na podzim... a navíc tím, že sluníčko zapadá dřív, můžete mít krásné fotky západu slunce. 


3. Ochlazuje se
A tím, že se ochlazuje, přichází také období svetrů. Jé, ano všichni jej máme rádi, navíc ty krásné svetry, které vidíme na obrázcích prostě musíme mít. Já tedy mám asi jenom jeden svetr, který nenosím, ale určitě to budu muset napravit. Tím, že se ochladí se také můžeme večer zachumlat do deky, vzít si takové ty super teplé a chlupaté ponožky a jít si sednou do postele nebo na okno s šálkem kávy, čaje.  

4. Teplé nápoje
Čaje nepiji. Ale když je podzim, občas přijde i na mě a já si čaj udělám. Jasně, čaj i jiné teplé nápoje si můžete dát v podstatě kdykoliv, ale na podzim to má takový ten svůj říz. Pokud také nepijete čaje, existuje spousta dalších teplých nápojů. Já si třeba dělám kakao. 5. Po podzimu je zima
 Nečekané, já vím. Ale víte, co to znamená? Tím, že přijde zima, měl by přijít i první sníh, Mikuláš, Vánoce a Silvestr. Také v zimě můžeme chodit lyžovat, na běžky, sáňkovat a bobovat. A to je přece prima ne? 

6. Atmosféra
Myslím, že na každého podzim působí jinak. Také myslím, že je to snad jedno z nejvlivnějších období. Řekla bych, že podzim je takový, že si ho všichni uvědomujeme. Chápete, to že je jaro a začne všechno kvést je už taková samozřejmost, že to nikdo moc neřeší. Léto je zkrátka teplé, taky samozřejmost. A zima je taková zmrzlá. Jenže od podzimu tak nějak nemůžete nic moc očekávat. Buď se na něj těšíte anebo naopak. Někdy máte skvělou náladu, někdy ne. Vše je takové buď a nebo.
 
7. Filmy, knížky, seriály, písničky
Samozřejmě, že na televizi a do notebooku se můžete dívat kdykoliv. Ale uznejte, že filmy a seriály, na které se díváte na podzim na vás jinak působí, než filmy a seriály, na které se třeba kouknete v létě. To samé s knížkami a písničkami. 

Zkrátka podzim je jiný, rozdílný od všech ostatních ročních období. Liší se jak přírodními jevy, tak atmosférou a celkově je prostě jiný. Skoro na podzim začíná škola. Bude Halloween. Začne padat listí. Budou mrazivá rána, mlha. 
Myslím, že podzim je přece jen hezké roční období. A proč máte podzim rádi vy?

Share this:

CONVERSATION

19 komentářů:

 1. Já úplně miluju podzimní atmosféru *-*
  Denisse Beauty

  OdpovědětVymazat
 2. Jeseň totálne milujem ! :) Tá atmosféra, ktorou cítiť každý jeden deň je neskutočná :) Najradšej mávam dni, keď za oknami prší a ja si sadnem do kresla, s čajom, kávou alebo horúcou čokoládou a čítam si blogy alebo knihy. Je to krásne obdobie :)
  my blog : THE COLORFUL THOUGHTS

  OdpovědětVymazat
 3. Pěkný článek! Já mám podzim také moc ráda :) A máš pravdu, na focení je úplně ideální!
  The Colorful Blog

  OdpovědětVymazat
 4. Skvělý článek :) já jsem spíš letní typ, ale podzim má taky něco do sebe :)

  Nikys beauty blog

  OdpovědětVymazat
 5. Krásně napsáno, abych pravdu řekla, tak podzim moc nemusím, protože nemám ráda tu příšernou zimu.. :D

  OdpovědětVymazat
 6. Podzim jsem vždycky nesnášela :) až poslední roky jsem propadla jeho kouzlu a je snad moje nejoblíbenější období - nevím proč, ale příjde mi strašně romantický :) Cappuccino Lover

  OdpovědětVymazat
 7. Miluji podzim a s každým bodem souhlasím, hlavně s teplými nápoji :)

  September Favourites

  OdpovědětVymazat
 8. Moc pěkný článek!:) Se spoustou věcí souhlasím. A těším se na další článek:D

  OdpovědětVymazat
 9. Pro mě je podzim nejoblíbenější roční období, nejsem moc letní člověk, i když jsem se v létě narodila :) Souhlasím se všemi body a mám pár dalších. Skvělý článek, působí na mě hřejivě (divné přirovnání :))
  http://chaoticandglamour.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Zaokrouhluji tvůj počet odběratelů na 20 :P :) Třeba i ty upravíš ten můj ;)

   Vymazat
 10. Skvělej článek:) Souhlasím ve všem s tebou:)
  Jinak máš moc hezký blog a působíš sympaticky:)
  http://clarathing.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat
 11. Já mam naopak ráda, když je chladněji. Tohle léto pro mě bylo nesnesitelné. Takové horko na mě bylo opravdu moc. A tak mi nezbývalo nic jiného, než se těšit na podzim. Mám ho spolu s jarem nejraději. :)

  OdpovědětVymazat
 12. Já naopak podzim naprosto miluju a nesnáším teplo, takže teď je to pro mě úplnej ráj :3 A ta písnička je fakt super :)
  Celý rok jsem se na tohle období těšila, abych zase mohla vyfotit ty úžasný fotky všech listů a barev! :3 A čaje miluju. Piju je celý rok, ale jak říkáš, na podzim to má to svoje kouzlo.
  A ta atmosféra je prostě úžasná. Pravdou je, že většinou dost přemýšlím a to někdy není až tak fajn, ale podzim je prostě skvělej :3 svetry, bundy, kabáty, teplé ponožky a boty... ahhh.

  OdpovědětVymazat
 13. Pěkné shrnutí, které moc často od lidí upřednostňujících teplo neslyším/nečtu. Já naopak preferuji chladno, takže jsem ráda, že je venku konečně teplota, kdy se dá bez většího utrpení chodit jen v tričku (na rozdíl od léta :)).

  OdpovědětVymazat
 14. Narazila jsem na tvůj blog a musím říct, že jsem si ho už od první chvíle oblíbila. :) Máš za mě follow...
  Já podzim miluju a to právě kvůli všem těm věcem, které jsi tu tak krásně shrnula. Teplo moc nemusím, takže se v chladném období vyžívám...opravdu super blog) jen tak dál

  http://eviijournal.blogspot.cz

  OdpovědětVymazat

Jste zlatíčka! :) Moc děkuju za každý komentář!